Strona główna
Co daje e-sklep branży gastronomiczno-spożywczej?

05.05.2023

Co daje e-sklep branży gastronomiczno-spożywczej?

Co daje e-sklep branży gastronomiczno-spożywczej?

Artykuły gastronomiczno-spożywcze mają szczególne wzięcie u internautów. Prowadzisz sklep stacjonarny z produktami spożywczymi? Przenieś swój biznes do sieci! Poznaj rodzaje e-handlu oraz korzyści z prowadzenia sklepu internetowego. Rozszerz sprzedaż z e-sklepem. Wystarczy, że przeczytasz nasz artykuł i zdecydujesz się na biznes w sieci!

Rodzaje handlu elektronicznego

Prowadzić e-handel można następującymi ścieżkami:

B2B – handel między firmami,

B2C – handel między firmą a konsumentem,

C2C – handel między konsumentami,

C2B – handel między konsumentem a firmą.

Z jakimi zaletami wiąże się e-sklep?

Posiadanie sklepu internetowego z artykułami spożywczymi to szansa dla Ciebie na rozwój biznesu. W ten sposób dotrzesz do szerokiego grona odbiorców. Dzięki temu możesz prowadzić swoją działalność bez żadnych ograniczeń pod względem lokalizacji czy czasu.

E-handel umożliwia sprzedaż artykułów spożywczych przez 24 h na dobę. Uruchomienie e-sklepu jest przy tym proste. Sprawdzi się zarówno dla małych, jak i dużych firm działających na rynku żywności. Możesz się zdecydować na gotową platformę sprzedażową – wystarczy, że co miesiąc będziesz ją opłacać. Możesz także założyć e-sklep od początku. Wówczas będziesz mógł od razu zacząć swoją działalność.

Alternatywa dla sprzedaży stacjonarnej – rozszerz sprzedaż!

Jesteś właścicielem sklepu z artykułami spożywczymi? Chcesz się rozwijać i zdobyć nowych klientów? Rozszerz sprzedaż stacjonarną o internetową działalność! Przez to konsumenci będą mogli zamawiać produkty każdego dnia o dowolnej godzinie. W pracy czy na wakacjach – nie będzie żadnych ograniczeń.

Treści na stronie sklepu WWW jako promocja e-sklepu

Sklep internetowy może być w dodatku promowany za pomocą firmowego bloga. Ciekawe i merytoryczne treści zostaw copywriterom. Na firmowym blogu znajdą się przepisy na potrawy, które serwujesz w swoim punkcie gastronomicznym. Artykuły poradnikowe powinny odpowiadać na pytania internautów. W ten sposób umożliwisz im poszerzenie wiedzy. Podstawę powinny stanowić słowa kluczowe pasujące do Twojego biznesu. Copywriting zakłada również stosowanie atrakcyjnych tytułów i nagłówków (H1-H6) czy infografik.

Połączenie z promocją w Social Media

Sklep internetowy możesz połączyć z promocją w mediach społecznościowych. W ten sposób wypromujesz swój e-biznes. Wystarczą do tego profesjonalne narzędzia marketingowe. W ten sposób możliwy jest kontakt z klientami. Poza pozyskaniem nowych odbiorców możesz się z nimi stale porozumiewać. Odpowiadaj na pytania klientów. Dobrym pomysłem jest umożliwienie szybkiego nawiązania kontaktu z konsultantem.

E-commerce a pozycjonowanie SEO

Załóż sklep internetowy! Poza oferowanymi artykułami spożywczymi ważny jest wizerunek Twojej firmy w Internecie. Widoczność i ruch w sklepie to podstawa. Jak być rozpoznawalnym w sieci i mieć wysokie wyniki wyszukiwania? Pomoże w tym pozycjonowanie SEO! Najprościej jest zdecydować się na współpracę ze specjalistą SEO. W ten sposób będziesz mieć gwarancję, że wprowadzone zostaną odpowiednie poprawki.

45% internautów, jak podaje Gemius w raporcie „E-commerce 2022”, kupuje online produkty spożywcze. Co przyciąga klientów do e-sklepów? Przede wszystkim wygoda, a więc brak przymusu wybrania się do sklepu stacjonarnego. Atrakcyjne ceny to drugi ważny czynnik. Ostatni to dostawa do domu.

Dzięki Internetowi internauci mają możliwość przejrzenia wielu produktów. Dlatego tak ważne jest wyróżnienie się spośród konkurencji. Dopiero wtedy możesz liczyć na zwiększenie zysków.